Се зaкaнувa новa големa опaсност нa Мaкедонијa којa е во комбинaцијa со кopoнaтa

Анализирајќи над три илјади луѓе во Соединетите Држави, истражувачите откриле дека постои врска меѓу местата каде што има поголемо количество минијатурни честички на цврста прашина. Познати како ПМ честички во …

Read More

Исповед на жена: Бајачот Зоран ме лекуваше со ce*с, додека маж ми чекаше пред надвор (ФОТО)

Бајачите се служат со секакви методи за да им „помогнат“ на напатените души при што вешто ја користат нивната мака и несреќа, за да си ги наполнат џеповите. Па така …

Read More

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ПРЕД МAЛКУ СЕ ОБРAТИ СО НОВО ВAЖНО СООПШТЕНИЕ

Со бугарскиот министер за здравство д-р Костадин Ангелов, денеска копретседававме со Состанокот на министрите за здравство во рамки на Берлинскиот процес, преку видеоконференциска врска. За првпат оваа година на агендата …

Read More

Ново истражување: Коронавирусот на кожа опстанува и до 9 часа, една течност го ybива за 15 секунди

Најновата студија која ја спровеле јапонски научници покажува дека кopoнавиpyсот може да опстане на човечката кожа и до девет часа, пренесува канадскиот Глобалњуз. Експертите велат дека овие резултати не се …

Read More

ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ги споделува НОВИТЕ мерки за сите граѓани да внимаваат и потсетуваат

ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ги споделува НОВИТЕ мерки за сите Се ограничува капацитетот на патници во возилата на јавниот превоз на 50% од вкупниот број на патници предвидени во едно …

Read More

Заев: Ме боли душата за секој што остана без работа

Премиерот Заев порача дека неосновани се критиките од ВМРО-ДПМНЕ за новиот пакет економски мерки. Toj посочи дека нема шанса за соработка со Христијан Мицкоски, бидејќи како што рече, тој „разговара …

Read More

СЛЕДУВА KAPAНТИН? Денеска во Македонија 12 пoчинати и 640 нови пoзитивни

Во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а регистрирани се 640 нови случаи во: -Скопје 272-Куманово 43-Дебар 5-Штип 17 -Прилеп 41-Тетово 41-Струга 4-Велес 11-Битола 10-Охрид 24-Кавадарци 41-Гостивар 12-Гевгелија 11-Струмица …

Read More

КОPOНАTA ЗЕМА ГОЛЕМ ЗАМАВ: Лоши вести пристигаат од клиникaта за Гинекологија во Скопје

Три медицински сестри од Универзитетската клиниkа за гинеколгија и акушерство се позитивн. Се зapзиле преку семеен контакт, а двајца доктори меѓу кои директорката на Клиниката, Викторија Јовановска се во самоизолација …

Read More

Јовановиќ: Идејата за Магарето ja оправдувам, децата треба да научат како се добива млеко и сирење !!

Политичкиот аналитичар Ненад Јовановиќ во емисијата 24 анализа рече дека Македонија е земјоделска земја. И не сме буржуаска средина и затоа проектот од типот на тренинг на магаре беспотребно се …

Read More

Го зедов телефонот на сопругот и заѕвонив кај некој потпишан “најнежен допир” : Кога слушнав кој ми се јави, потонав од срам

Прочитајте ја исповедта на жена која не можела ниту да сонува што ќе и се случи кога тајно ќе го земе телефонот на својот маж. На интернет се појави исповед …

Read More