Во живо Мицкоски и Мисајловски на средба со граѓаните во Куманово

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителот на листа во ИЕ2, Владо Мисајловски.

По средбата со граѓаните во општина Ѓорче Петров, вечерва се во посета на општина Куманово.

Освен средба со граѓаните, на која ќе разговараат за нивните проблеми.

Пред Кумановчани ќе ги претстават проектите од програмата со која ја бараат довербата на претстојните избори.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *