Дали здравството ќе издржи? Повторно рекорден црн биланс во последните 24 часа за кopoнавиpycoт

Во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи во:

-Скопје 57 -Куманово 10 -Дебар 1 -Штип 13 -Прилеп 7 Тетово 19 Струга 3 -Велес 4
-Битола 1 -Охрид 5 Кавадарци 1 Гостивар 6 Пробиштип 2 Свети Николе 2 Ресен 1

Починати се 12 лица, пет пациенти од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент од Гостивар.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира оздравени 112 пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 59.633 тестирања. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *