Славниот актер се жени со 40 години помлада девојка која изгледа како ангел (ФОТО

Славниот актер се жени со 40 години помлада девојка која изгледа како ангел…

Славниот актер Долф Лундгрин сподели радосна вест со своите обожаватели, дека ја запросил својата девојка Ема Крокдал.

Денес овој херој од многу акциони филмови има 62 години, а наскоро по втор пат ќе застане на лудиот камен и тоа со вереница по потекло од Норвешка, која од него е помлада речиси 40 години.

Парот неодамна престојувал во родната Шведска на Долф, а веридбата се случила токму таму.

Погледнете ја фотографијата која славниот пар ја објави на социјалната мрежа Инстаграм:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *