Јули го започнуваме со пеколни температури – еве што не очекува овој месец

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност.

Исто така и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. УВ=9

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има развој на локална нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. УВ=9

Прогноза за 03.07.2020 Минимална температура: 13°C до 21°C Максимална температура: 29°С до 38°C

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ=9

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *