Филипче со важно соопштение за сите граѓани: Во наредните 10 дена почнуваат…

Филипче со важно соопштение за сите граѓани: Во наредните 10 дена почнуваат… Венко Филипче со ново важно соопштение за сите граѓани кое го сподели на социјалните мрежи: Во наредните десетина …

Read More

НЕВЕРОЈАТЕН СКОК: Дури 330 нови случаи на Коpoна виpycoт на тестирани 3.686 луѓе кај нашиот сосед Бугарија

Во Бугарија расте бројот на новозаразени со корона вирусот, откако во последните 24 часа се регистрирани 330 нови случаи. Тестирани се 3.686 луѓе, а починале уште три лица. Вчера беа …

Read More

Исповед на млада студентка: Живеев сама во стан, кога пристигна постар господин и го прашав дали може да…

Интересна приказна беше објавена на еден српски форум, каде што членовите ги споделуваат највозбудливите приказни од својот живот. Во продолжение во целост ви ја пренесуваме приказната на една млада студентка, …

Read More

Венко Филипче со нова позитивна вест за сите граѓани

Венко Филипче со нова позитивна вест за сите граѓани: Во завршна фаза е целосно реновирање на првиот кат од Клиниката за нефрологија. Ги реновираме одделите за интензивна нега, за трансплантација, …

Read More

Масовно споделувајте: Исчезна 25-годишно момче, семејството бара помош

На Фејсбук профилот Ане Ане се појави објава, која е пожелно сите масовно да ја споделуваат. Исчезнат е 25-годишниот Димитар Мицковски. Неговото семејство и блиски бараат помош. Велат дека последно …

Read More

Најнови откритија: Корона вирусот постоел пред 7 години во оваа земја – се молчело поради една причина

Истрага открила дека коронавирусот постоел пред седум години, кога рудари кои работеле во рудник полн со лилјаци и стаорци во Кина се рзаболеле, а примероци биле испратени во лабараторија во …

Read More

Владата на Република Македонија со најнова одлука: Од утре е потребно…

По препорака на Комисијата за заразни болести, негативен тест на коpoна ќе треба да имаат на граница. Треба да прикажат граѓаните на Србија, Б и Х, Црна Гора и Косово, …

Read More

Венко Филипче соопшти дали ќе се врати полицискиот час во Македонија (ФОТО)

Во изминатите 24 часа се регистрирани околу 130 нови заболени со коронавирусот. Изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, потенцирајќи дека се намалува бројот на лицата кои се хоспитализираат во …

Read More

Здраво на сите, луѓе ВНИМАВАЈТЕ, на Рекорд се движи човек кој прави чудни работи (ФОТО)

Фејсбук статус: Сакам само да ве предупредам дека на Рекорд се движи човек кој стои позади автобуската постојка и чека да застане некој автобус. Кога веќе ќе застане автобусот се …

Read More