Како сами дома да си направите антибактериски гел? (ВИДЕО)

Во време кога владеат вируси и настинки, побарувачката на антибактерискиот гел е толку зголемена, што сите залихи се трошат брзо. Но, доброто е што можете и самите да го направите …

Read More

Нова мерка за кафулињата, рестораните и забрана за сите собири без разлика на обемот

На денешната прес-конференција на министерот Венко Филипче произнесе дека од 9те пациенти од Македоноја шест се во стабилна состојба а тројца со влошена здраствена состојба. Тројцата пациенти имале потешкотии при …

Read More

Избегал од карантин, а хаосот настанал на граничниот премин од каде избегал и од преполниот автобус во кој се возел- еве ги деталите!

Патник од автобус кој се движел од Котор кон Белград бил запрен од српските власти поради сомневање дека еден од патниците доаѓа од заразените подрачја, а потоа истиот избегал од …

Read More

Ѕвездата на Јувентус заболен од кopoна вирус – заврши ли сезоната во Серија А?

Италијанскиот клуб Јувентус соопшти дека дефанзивецот Даниеле Ругани е позитивен на коронавирусот. -Фудбалерот Даниеле Ругани е позитивно тестиран на коронавирусот Ковид-19 и во моментот е асимтоматичен, соопшти клубот. Јувентус во …

Read More

Ова е приказна за вистинска љубов: Елена Ристеска се омажи? (ФОТО)

Пејачката Елена Ристеска на својот профил на Инстаграм објави фотографија со која збуни многумина. Имено на фотографијата таа е со своето момче, во Флорида, на зајдисонце, а под истата пишува: …

Read More

ВИДЕО 18 +: Погледнете ја снимката на ceкcи граничарки што ја чуваат бебедноста од границата на Украина

Девојките кои се облечени само во долна облека и во делови од униформи, танцуваат и се забавуваат на снимките. Се било документирано на забавата која граничарките ја направиле во селото …

Read More

ФОТО 18+: Ceкcи девојка од Пехчево има четири пати повеќе следачи од жителите во градот

Сара или devojkata_od_pehcevo како што е потпишана на својот инстаграм профил е нова блогерка во Македонија. Девојката од Пехчево или Сара за брзо време успеа да собере четири пати повеќе …

Read More

НАЈНОВА ВЕСТ ЗА КОРОНА ВИРУС: Нови лица од Дебар, Штип, Кочани и Прилеп со симтоми се тестираат моментално

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби има 7 пациенти. Сите се со стабилна, лесна клиничка слика и никој нема потреба од механичка вентилација. Контролниот тест на пациентката што …

Read More

Место кафулиња и ресторани време е за домашна дружба, монопол и долги разговори

Знам дека знаете, ама ај уште еднаш да повториме (учителска работа) Сите мерки за заштита се џабе ако не проработи свеста и одговорноста за себе и другите кај секој од …

Read More