(ВИДЕО) Големо невреме: Паѓаше град со големина на ореви во Неготино

Големо невреме пред 20 минути го зафати Неготино и околината. Покрај обилниот пороен дожд паѓаше и град со големина на ореви. УХМР предупредува: До вторник нашето подрачје ќе биде под …

Read More

Касиерката ја понижи жената која немаше да плати 200 денари, па млада девојка и одржа лекција среде маркет во Скопје

Само што дојдов од маркет…Пред мене, постара жена, купи основни прехрамбени намирници. По лицето и се гледаше дека е исцрпена. Ја подава картицата да плати, а касиерката и вели дека …

Read More

Рекорден број на заразени во еден ден со кopoнавиpyc…

Во последните 24 часа во светот се регистрирани 212.326 нови случаи на кopoнавиpyс. Тоа е рекорден пораст на бројот на новозаразени во еден ден, објави Светската здравствена организација (СЗО). Најмногу …

Read More

Никогаш не би претпоставиле за што служи ова железо на улиците низ цела Македонија (ФОТО)

Иако нема име, ова интересно железо порано служело за нешто навистина корисно. Освен во Македонија, вакво нешто може да се види насекаде низ Балканот. A истото служи за отстранување на …

Read More

СЗО: Откриена врската помеѓу кopoнавиpyсот и цигарите: Пушачите ова задолжително треба да го знаат!

СЗО истакна дека 18 отсто од хоспитализираните пациенти од кopoнавиpycoт се пушачи. СЗО ги предупреди пушачите дека се во поголем ризик од тешко заболување од кopoнавиpycот, но не можеле да …

Read More

(ВИДЕО) Малкумина го погледнале ова интервју на Тоше, дадено неколку месеци пред…

Важеше за поп икона и таков и остана. Момчето родено во највисокиот град на Балканот, со мила насмевка и ангелска лика. И по деценија од неговата cmрт се уште раѓа …

Read More

Маж кој со години бил во врска со мажена жена: Се беше супер, додека таа не ми кажа дека всушност е…

Преку медиумите, филмовите, книгите и песните, најчесто слушаме за мажите кои имаат љубовници, за жените кои биле несреќни во врските со оженети мажи кои им ветуваат се и сешто, а …

Read More

НАЈНОВА ВЕСТ: Денеска повторно голем број на нови позитивни лица, но намален бројот на…

Во последните 24 часа се направени 1454 тестирања, а регистрирани се 165 нови случаи во: -Скопје 71 Куманово 15 -Дебар 1 -Штип 10 -Прилеп 5 -Тетово 20 -Струга 3 -Велес …

Read More

(ВИДЕО) Големо невреме: Во Скопје реки низ улиците…

До средината на наредната седмица нашето подрачје ќе биде под влијание на нестабилна воздушна маса. Истата која ќе услови честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите …

Read More