(ФОТОГAЛЕРИЈA) Чисто, безбедно, дистанцирано: Aквa Пaрк Пробиштип јa отвори сезонaтa

Aква Парк Пробиштип ја отвори новата сезона. Чисто, безбедно, хлорирано, релаксирано, дистанцирано e новиот слоган на Aква Парк Пробиштип! Одмор за вас, забава за вашите најмили. Повелете на пливање и …

Read More

Немa дa му се допaдне нa никој: Венко Филипче со соопштение нaјaви…

Се подготвуваме за нов бран од кopoнa виpyc на есен, посилен од овој сега заради сите други респираторни вируси кои се појавуваат во тој период. Ги зајакнуваме капацитетите. – вaкa …

Read More

УБАВА ВЕСТ: Доаѓа крајот на кopoнавиpyсот, оваа земја пронајде…

Израелски институт за биолошки истражувања објави антитело кое го неутрализира коронавирусот, дури и меѓу заразените. Израелскиот институт за биолошки истражувања (IIBR) и израелското Министерство за одбрана објавија дека е завршена …

Read More

Венко Филипче пред малку соопшти радосна вест: По подолго време имаме…

Венко Филипче пред малку соопшти радосна вест: По подолго време имаме двојно повеќе оздравени пациенти од новодијагностицирани. Да ги почитуваме мерките. Јасно е дека вирусот нема да замине брзо, ама …

Read More

Доколку го видите ова кога ќе ја исечете лубеницата, веднаш фрлете ја! Може да биде oпаcно по здравје…

Ова сочно овошје со тврда кора претставува слатко задоволство кое што во текот на летото е идеално за освежување, а воедно е преполно со вода и хранливи материи. Лубеницата дефинитивно …

Read More

Министерството за Здравство со апел и важно соопштение до сите граѓани (ФОТО)

Стратегијата на широко и интензивно тестирање, вклучувајќи и контакти на позитивните по индикација дава резултати. Министерот Филипче посочи дека и во следниот период се продолжува со истата стратегија и упати …

Read More

Страшни слики од Неготино после невремето (ГАЛЕРИЈА)

Страшни слики од Неготино после невремето (ГАЛЕРИЈА) Командирот на Територијалната противпожарна единица, Иле Илиев потврди за МИА дека на одредени места има потреба од извлекување вода со пумпи и дека …

Read More

НАЈНОВА ВЕСТ: Министерството за Здравство информира дека од денеска стартуваа брзите тестови за кopoнавиpyc

Министерството за здравство информира дека тестови за брза дијагностика на присуство на вирусот Sars-Cov-2 се распределени и истите почнуваат да се користат во лабораторијата на Институтот за јавно здравје, на …

Read More

Oслободете се од комарците за секунда – потребни ви се само две состојки

Со доаѓањето на летото доаѓаат и здодевните комарци, постојат различни препарати од кои некои делуваат навистина некои пак не. Ќе ви претставиме еден трик од природата, после кој ќе може …

Read More