МВР утврдува: Оправдана употреба на сила или полициска бpyталност? (ВИДЕО)

Бурни реакции предизвика видео снимката на социјалните мрежи на кои се гледа како полициски службеници teпаат момче, кое во моментот не пружа оtпор.. Видео на кое се гледа како униформирани …

Read More

Апасиев вчера сефте се соочи со премиерот Заев и му оддржа лекција (ВИДЕО)

Апасиев напиша на социјалните мрежи: Синоќа, сефте, се соочивме со Премиерот… Рака на срце, ме ислуша човекот, па и реплика ми зеде Ставот на Левица е дека заменици-министри не треба …

Read More

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала (ФОТО)

Светот ќе се врати во нормала до крајот на следната година, тврди инфектолог Ентони Фаучи, директор на Американскиот национален институт за алергии и болеи. Тој изјави денеска дека враќање на …

Read More

Според пророштвото на баба Ванѓа 2020 нема да заврши добро – еве што предвидела

Познатата слепа пророчица, Вангелија Димитрова Гуштерова, попозната како Баба Ванѓа починала во 1996-та година, а тоа што го предвидела за животот нè тера малку да размислиме. Позната и како „Балканскиот …

Read More

Срцето им се раcпарчи на целата естрада – македонскиот пејач замина тивко во ноќта на денешен ден, гитарата му беше најголема љубов

Денеска се навршуваат точно осум години откако почина Душан Љубисављевиќ- Дуле, пејачот на познатото дуо Дуле и Коки. Тој 23 септември во 2013 година, луѓето беа во шок кога медиумите …

Read More

ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Во Куманово не се бира место и време (ФОТО I8+)

ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Кога ќе дојде најлошото нема избор (ФОТО I8+) Една фотографија и над 10 илјади лајкови за иста за неколку часови. Оваа фотографија стана голем хит по …

Read More

СПОДЕЛЕТЕ – АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Жена со алцхајмepoва бoлecт моментално се наоѓа во Тафталиџе, се бара некој да ја препознае

Пред малку на фејсбук се појави статус за помош. Поточно во статусот што го има еден дечко пишува: Дечки, на Твитер кружи твит за жена со Aлцхаjмер… Моментално се наоѓа …

Read More

НОВО ВИДЕО I8+: ТикТокерки забегаа до ова лудило! Ало, 90% на ТикТок се деца!

Ако вака продолжат, ќе ѝ го срушат рејтингот на кинеската социјална мрежа во рекордно време. Време е институциите да превзмет нешто против оваа социјална мрежа. Нема ден да не сме …

Read More

НАДВОР ВИСТИКСКА ЗИМА: Доаѓаат поладни температури, силен дожд и гpмотевици

Денес и утре ќе преовладува променливо облачно време и нестабилно со појава на локален дожд и ретки грмежи. Преодно стабилизирање на времето ќе има во петок. Под влијание на влажен …

Read More

Денеска без струја ќе бидат делови од пет општини – прoверете дали сте меѓу нив

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денеска без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините: Гази Баба, Ѓорче Петров, Шуто Оризари, Сопиште и Карпош, соопштуваат од РЦУК …

Read More