СИТУАЦИЈАТА СЕ СМИРУВА? Во последните 24 часа кај нас се регистрирани нови 285 лица кои направиле прекршоци за неносење лична заштита

НАЈНОВА ВЕСТ:Во последните 24часа од минатото деноноќие се регистрирани 285 нови прекршоци за неносење лична заштита Во текот на изминатото деноноќие (27/28.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија. По …

Read More

Трамп соопшти кога ќе биде готова вакцината која сите ја чекаат (ФОТО)

Американскиот претседател, Доналд Трамп, го смени сегашниот лежерен пристап кон инфекција со коронавирус. Тој носеше маска и разговараше за можноста за развој на вакцина против коронавирусот до крајот на годинава, …

Read More

СПРЕМЕТЕ СЕ: Половина Скопје утре без струја – еве за кои населби се работи (ФОТО)

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за среда планирани се следните технички зафати во електро-системот во градот Скопје. -во периодот од 08:00-16:00 часот корисниците на дел од ул.Лисец (после пругите) …

Read More

По нaпaдитe од македонската јавност Аца Лукас со соопштение за сите во Македонија (ФОТО)

Аца Лукас напиша: Драга публика, драги мои фанови и сите луѓе во Македонија. Мислам дека е соодветно да се обратиме до сите вас, како и до целата македонска јавност, преку …

Read More

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА за неделава што следи (ФОТО)

Под влијание на многу топла воздушна маса во текот на следнава работна седмица ќе преовладува сончево и многу топло време. Особено топло ќе биде од среда кога долж Повардарието максималната …

Read More

СЕ СМИРУВА ЛИ СОСТОЈБАТА? Во последните 24 часа кај нас се регистрирани нови 329 лица кои направиле прекршоци за неносење лична заштита

НАЈНОВА ВЕСТ:Во последните 24часа од минатото деноноќие се регистрирани 329 нови прекршоци за неносење лична заштита Во текот на изминатото деноноќие (26/27.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија. По …

Read More

ЕВЕ КОЈ СТОИ ЗАД ХАКЕРИТЕ И ШТО Е СЛЕДНО: Четврт ден не функционираат „здравство“ и „образование“

Нов работен ден, но се уште не функиционираат интернет страниците на МИнистерството за здравство и на Министерството за образование. Сите информации таму се недостапни отакако беа цел на хакерски напад …

Read More

Ја паметиме како ”грдата” Нина, а денес го одзема здивот со фотографиите во бикини…

Актерката Лана Гојак Бајт, на балканската публика ѝ е позната по најпознатата улога како Нина, од серијата „Не дај се Нина“. Од снимањето на серијата поминаа 12 години, а во …

Read More

Познат нутриционист откри: Само еден грам од овој зачин менува 60 минути напорно вежбање

Овој зачин е еден од најздравите зачини, бидејќи има антибактериско, антивоспалително и антиканцерогено дејство. Куркумата го зајакнува имунитетот, а добра е за надворешна употреба кај исцелување на рани. Ги убива …

Read More

Венко Филипче пред малку со убава и позитивна вест за сите грѓаани (ФОТО)

Исклучително е важно пациентите во Клиниката за психијатрија да имаат добри услови за престој. Со оглед на тоа што дел од нив престојуваат и подолг временски период во клиниката. За …

Read More