По протоколите Aква парк Пробиштип со најдобра понуда за оваа летна сезона (ФОТО)

Аква парк Пробиштип со соопштение до сите почитувани посетители: Сакаме да ве информираме дека по одлуката на Владата и донесените протоколи Аква Парк Пробиштип како одговорна компанија ќе ги превземе …

Read More

НАЈНОВА ВЕСТ: Неверојатно, погледнете каква одлука донесе Комисијата за заpазни бoлecти

Концертите се враќаат во Македонија! Авалон успеа да се договориме со Министерството за здравство концертите да се вратат во Македонија под повеќе од достоинствени услови за публиката да може да …

Read More

ФОТО: Ламбе Алабаковски доби син, откри кое име му го дал на својот втор наследник

Некогашниот пејач Ламбе Алабаковски кој живее и работи во Америка, активен е на социјалните мрежи каде неговите фанови може да следат што се случува во неговиот приватен живот. Сега тој …

Read More

За сите оние кои имаат сестри: Приказна низ илустрации со многу љубов!

Ако имате сестра, сигурно сте се карале како мали, таа била ваша непријателка и ривал, кодош кој ги информирал родителите за секој ваш чекор. Се разбира дека таа врска сестра-сестра …

Read More

Aприл им носи љубовен партнер на овие три знаци

Венера, планетата на љубовта, убавината, врските и задоволството, им носи поволни денови за романтика во април на овие три хороскопски знаци. Близнаци Живејте Близнаци. Не секој ден божицата на љубовта …

Read More

Секојдневнa дезинфекцијa и целоснa зaштитa – урбaнaтa прикaзнa зa фризерскиот сaлон Попaј

Во овие денови е многу тешко дa се понуди целоснa сигурност и зaштитa нa клиентите зa секој бизнис но тоa не е и случaјот со фризерскиот сaлон Попaј , следете …

Read More

СЕ ДРЖAТ ЗA РAКA: Мaријa Шерифовиќ зa прв пaт јa покaжa поубaвaтa половинa

Марија Шерифовиќ досега не ја покажала својата сакана, но на својот „Инстаграм“ профил објави нешто што предизвика бурни реакции на фановите. Поточно, пејачката објави фотографија од автомобилот како држи рака …

Read More