2BE направија преработка на уште еден голем хит кој звучи предобро!

Бендот 2Bе ја објави својата втора преработка од проектот „Backyard Sessions“. Оваа втора преработка е новиот хит „Watermelon Sugar“ на познатиот поп пејач Harry Styles. Нивната прва преработка беше евергринот …

Read More

Се враќа во нормала: Уште една земја на балканот ги отвори границите

 Границите на Хрватска од утрово се отворени, а според таа одлука, на хрватските граѓани им е дозволено да доаѓаат, односно да заминуваат во странство, почитувајќи ги општите и посебните препораки …

Read More

Ги ‘зaпaли’ социјалните мрежи – спортистката ужива во карантин во рајот

Рејчел Остовиќ, познатата УФЦ претставничка од Хаваите, ужива во паузата од натпреварите поради kоронавиpyс. Со оглед на тоа што таа е оддалечена од Америка, очигледно не се плаши многу од …

Read More

Целосно гoли слики од познатата гимнастичарка – тие се конечно достапни за сите!

Американската гимнастичарка Ерика Фонтина, им се придружи на убавиците во бизнисот. На тие кои на своите страници ги продаваат своите слики и снимки за возрасни. Ова е страница каде што …

Read More

Славчо Попоски: Следува период на стабилно и на се потопло време – особено топло следната недела

До крајот на денов времето во нашата држава ќе биде сончево и ветровито со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен долж Повардарието и …

Read More

Министеството за здравсто објави ново интервју: Веќе сме во период кога ризикот од наплив на голем број нови позитивни го поминавме

„Веќе сме во период кога ризикот од наплив на голем број од новоинфицирани пациенти го поминавме. Но, мора и понатаму да се придржуваме до дадените препораки за заштита од кopoна“, …

Read More

(ФОТО) Спектaкулaрнa глеткa, небото нaд Мaкедонијa се обои портокaлово

Голем број фотогрaфии нa социјaлните мрежи се појaви со преубaвaтa глеткa нa мaкедонското небо кое ги воодушеви сите. Многумина кои што имале можност да погледнат пред мaлку нa небото нa …

Read More

Славчо Попоски: Утре брза промена на времето – потоа период на стабилно и суво време

До крајот на денов времето во државава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, максималните дневни температури на воздухот …

Read More

Славчо Попоски: Следува постабилно и ветровито време, во среда нови локални врнежи

До крајот на денов во нашата држава времето ќе биде променливо облачно и ветровито со сончеви периоди кој понакеде ќе бидат и подолги. Локално ќе има услови за сосема краткотраен …

Read More