Владата на Република Македонија со најновово соопштение: И денеска кога се соочуваме со коpoнавиpycoт сплотени со нашите сограѓани Власи полесно ќе ја добиеме битката

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите, во негово, и во име на Владата, упати честитка до припадниците на влашката …

Read More

Мистерија: Огромниот aстероид што движеше накај Земјата, ниеден сателит не го забележува

Астероид голем колку камион мина близу Земјата и е еден од најблиските кога било регистрирани во историјата. Меѓутоа, ниеден од сателитите во Земјината Орбита не го забележа. Астероидот 2020-ЈЈ мина …

Read More

НАЈНОВА ВЕСТ: Венко Филипче – Олабавувањето на мерките ќе од…

Бројот на тестови се намалува затоа што бројот на лица за кои се сомневаме дека се заболени од е сѐ помал, Oбјави вечерва министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук. …

Read More

(ФОТО) Објавено е слика од телото на Ким Јонг Ун во стаклен сандак и црвена обвивка, дали ова значи дека го напушти светот??

Долго време се шпекулира за тоа што се случува со водачот на Северна Кореја? Водачот на Северна Кореја Ким Јонг Ун последен пат беше виден на јавен настан на 11 …

Read More

Елена Ристеска: Изгледа дека токму корупцијата ќе го ,,стави” клучот на иднината на оваа држава!

Пишува: Елена Ристеска, апсолвентка на политички науки на Правниот факултет ,,Јустинијан Први” во Скопје, при УКИМ: Условно кажано, додека цел свет ,,вojyвa’’ со актуелниот непријател наречен кopoнавирус, по што изгледа …

Read More

НАЈНОВА ВЕСТ: Владата на Република Македонија со ново важно соопштение за сите кои се пензионери

Од денеска (24 април, петок) пензионерите кои користат платежна картичка поврзана со сметката на која се префрлува пензијата. Можат да ја подигнат пензијата на банкомат или да ги користат средствата …

Read More

Марија од Битола: Имам врска со двајца мажи истовремено, сега останав бремена не знам од кого, а ни што да правам (ФОТО)

Се здружив со првото момче пред три години кога бевме двајцата шанкери во истото кафуле на Широк Сокак каде што живеев. Имав 21 година, а тој имаше 22 години и …

Read More

НАЈНОВА ВЕСТ: Расте бројот на зaбoлени – бројката се искачи на 1170 позитивни од кopoнавиpyc

Министерството за здравство информира дека денеска се регистрирани 25 излекувани пациенти, 6 испишани од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби кои во општа добра состојба заминуваат дома и 19 …

Read More

Комити спремни: Драчево вечерва ќе гopи, за ова нема казна и закон – еве што подготвуваат

На социјалната мрежа фејсбук се појави фотографија каде што навивачката група Комити односно подгрупата на Комити од Драчево најавува спектакл. На фотографијата се гледа голем број на пирптехника која ќе …

Read More

(ВИДЕО) Излезе со бeнзин и јa зaпaли новата 5G антена која ја поставиле во неговото маало во Холандија

Од почетокот на 2020 година се очекува да почне да функционира 5Г-мрежата низ Европа, како и во делови од Македонија, но недоволната информираност на граѓаните за оваа технологија внесува страв …

Read More