ФОТОГРАФИИ: Велешани далеку од препораките ги преполнија кафичите

Продолжуват да ни пристигаат фотографии од преполните кафулиња. Граѓаните денеска на убавото сончево време повторно излегоа да се сончаат и пијат кафе покрај сите препораки. Фотографии денеска се споделуваат од …

Read More

Нови заболени од коpoна вирус во Македонија, се воведува кризна состојба во две подрачја (ВИДЕО)

На денешната прес-конференција на министерот Венко Филипчр објави дека сите пациенти се во стабилна состојба освен една пациентка од Дебар каде што е на граница на користење на респираторна машина. …

Read More

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Нова прес-конференција на министерот Венко Филипче поврзана со коpoна виpycoт (ВИДЕО)

Најновата прес-концеренција за најновите информации е закжана за 14:30 часот. Истата е преместана за во 14:45. На истата ќе се обратат министерот Венко Филипче и Дамјан Манчевски како што пишува …

Read More

Кендал Џенер се прошета во прекратка маичка од која гpадите излегуваа одоздола (фото)

Познатата манекенка Кендал Џенер го покажала затегнатиот стомак и стомачните мускули додека одела на ручек со пријателите во Западен Холивуд. 24-годишната убавица ги покажала своите стомачни мускули во кратка маичка …

Read More

Маца Дискреција раскажува за првиот Goldеn Showеp при одноcи (ВИДЕО 18+)

Босанската јутуберка и cтapлeтa Маца Дискреција деновиве е актуелна по нејзинити видеа и жeшки фотографии. Маца постојано објавува пpoвокативни фотографии и можеби така се бори против коpoна вирусот кој владее …

Read More

Драма кај “Борис Трајковски”: Покрај сите препораки погледнете што направиле овие два автобуси

Вистинска драма вчера се случувала на паркингот пред спорскиот комплекс „Борис Трајковски“ во Скопје. Патниците кои уплатиле за четиридневна тура насловена како „Јадран Турс“ за Црна Гора, преку туристичката агенција …

Read More

Венко Филипче ноќеска на полноќ објави ново соопштение за коpoна вирусот (ФОТО)

Министерството за здравство информира дека попладнево на коронавирус се тестирани 4-те лица од Струмица – поврзани со првата пациентка. Нивните тестови се негативни на вирусот. Претпладнево беа тестирани и други …

Read More

Фотогалерија како изгледа Широк Сокак поради корона вирусот (ФОТО)

По фотогалеријата од тоа како изгледа плоштадот Македонија и центарот на Скопје се појавија фотографии и од Битола. Широк сокак во строгиот центар на Битола е исто така празен и …

Read More

Фотографии како моментално изгледа центарот во Скопје поради корона вирусот (ФОТО)

По објавените фотографии од полни кафулиња и паркови со пензионери и деца во моментов плоштадот “Македонија” во Скопје изгледа скоро испразнет. Владата донесе мерка забрана за работење на сите кафулиња …

Read More